KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099075
*
nr 1409 9075
William Avar
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -87, komposition. Olja på duk, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:49:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 15:49:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Läs mer om William Avar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige william avar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Läs mer om William Avar
nr 1409 9075
William Avar
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -87, komposition. Olja på duk, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 15:49:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.Läs mer om William Avar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige william avar
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37